Grand Kinnisvara

Tartu Piima pankrotihaldur loobus haginõudest

12.06.1998 | Väinu Rozental / Äripäev

Pankrotistunud keskpiimaühistu Tartu Piim pankrotihalduri esindaja advokaat Martin Traat esitas eile Tartu linnakohtule taotluse, mille kohaselt loobub pankrotihaldur Tartu Piima peahoone pankrotipessa tagasivõitmise hagist.

«Osapooled saavutasid kohtuvälise kokkuleppe,» põhjendas Aivar Pilve advokaadibüroo advokaat Martin Traat. «Kompromissi kiitis heaks ka pankrotitoimkond.»

Tartu Piima peahoone müüdi kaks aastat tagasi piimakombinaadi juhatuse liikmele Aleks Rumjantsevile 120 000 krooni eest. Mõni aeg hiljem ostis maja 50 000 krooni eest kinnisvaraärimees Marek Kerna.

«Kuna peahoone müüdi alla turuhinna, olin sunnitud esitama vara tagasivõitmise hagi,» rääkis Tartu Piima pankrotihaldur Aivar Leismann.

Traadi sõnul oli kohtuvälise kokkuleppe saavutamisel oluliseks punktiks see, et piimanduskontsern Ühinenud Meiereid ostis ära kostjatelt -- Rumjantsevilt ja Kernalt -- ära Tartu Piima peahoone. «Kostjad said raha, mis võimaldas neil tasuda pankrotipessa pankrotihaldurit rahuldava summa,« selgitas Traat kokkuleppe skeemi.

Aivar Leismanni andmeil laekus pankrotipessa 2 miljonit krooni. «Rumjantsevile lubas Ühinenud Meiereid anda 2,5 miljonit krooni piimavõlgade tasumiseks,» avalikustas Leismann ja lisas, et ta ei tea, kui palju sai tehingu pealt Marek Kerna.

Marek Kerna tehinguga rahul

Kerna sõnul on ta kompromissiga väga rahul. «On hea meel, et terve mõistus võitis,» kommenteeris Kerna. «Suurim rahulolu seisneb selles, et sain hoonest lahti.»

Kerna sõnul sai ta Ühinenud Meiereidega tehtud tehingust majale tehtud kulutused tagasi. «Eesmärk oligi remondikulud tagasi saada,» ütles Kerna ja lisas, et summa on teiste osapooltega võrreldes mitme nulli võrra väiksem.

Ühinenud Meiereid rajab Tartu Piima administratiivhoonesse järgmise aasta lõpuks oma peakontori.

Eelmise aasta suvel ostis Ühinenud Meiereid osa Tartu Piima hoonetest, makstes nende eest 6,5 miljonit krooni.

Raha jagub töötasu- ja maksunõueteks

Pankrotihaldur Aivar Leismanni sõnul on suurem osa Tartu Piima pankrotivara müüdud.

Tartu Piima vastu on tunnustatud võlanõudeid ligi 41 miljoni krooni eest.  

Leismann prognoosis, et rahuldatud saab umbes 15 miljoni krooni ulatuses töötasu- ja maksunõudeid.

Võta ühendust

Sinu kinnisvara vajab valitsejat ? Soovid kinnisvara müüa ? Kinnisvara arendada ? Oled kinnisvarainvestor ja sul on ideede puudus ? Vajad professionaalse advokaadi abi ? Sinu raamatupidamine on veidi sassis ?

Võta ühendust ja räägime lähemalt!

Meiega jõuad kindlalt eesmärgini.

Email again: