Grand Kinnisvara

Grand Kinnisvara: hinnatõus tuleb 2012

19.02.2010 | Enn Tosso / Äripäev

Grand Kinnisvara tegevjuht Marek Kerna kirjutab, et kinnisvaraturg liigub tsüklite mõjul, mille kestvuseks on keskmiselt neli aastat.

Kui vaadata alates 1992. aastast, mida võib pidada tinglikult Eesti kinnisvaraturu sünniaastaks toimus paar aastat uute tingimustega ja muidugi krooni, kui uue rahaühikuga kohanemiseks.

Peale seda hakkasid hinnad jõudsalt kosuma, kui tuli 1998. aasta ja börsikrahh. Hinnad kukkusid ja peale seda oli periood, kus hinnad olid pikka aega stabiilsed. 2004. aastast hakkasid hinnad jälle tõusma, mis lõppes täieliku ralliga.

2007. aastal hakkasid hinnad kukkuma. Järelikult tsükkel toimib, mille põhjal võib ennustada, et on saabunud hindade ühtlustumise aeg ja lähima paari aasta jooksul hinnad oluliselt ei tõuse, kui siis mõned protsendid aastas.

Järgmist tõsist, kuid mitte enam sellist hindade tõusu võiks ennustada aastast 2012. Selge on aga fakt, et põhi on lõpuks käes või pigem juba möödas.

Võta ühendust

Sinu kinnisvara vajab valitsejat ? Soovid kinnisvara müüa ? Kinnisvara arendada ? Oled kinnisvarainvestor ja sul on ideede puudus ? Vajad professionaalse advokaadi abi ? Sinu raamatupidamine on veidi sassis ?

Võta ühendust ja räägime lähemalt!

Meiega jõuad kindlalt eesmärgini.

Email again: