Grand Kinnisvara

Kerna tähelend

27.09.1996 | Mihkel Kärmas / Eesti Ekspress

Tallinna Katariina Kai, Tartu Piimakombinaadi peahoone ja Laidoneri villa vahendamisega kõmukuulsust kogunud Marek Kerna on 30 eluaasta jooksul jõudnud olla raketiväeosa mehaanik, üliõpilasjuht, kütuseärimees ja laenukontori asutaja.

Marek Kerna viimaste aastate kirg on kinnisvara. See sunnib tartlast igal esmaspäevahommikul beezhika Mercedesega pealinna poole startima. Neljapäeval pärastlõunal läbib ta sama trassi teises suunas.

Kerna on pisifirma Üürimisteenused juht ja omanik. Imelisel moel saab see firma käe vahele suurtele tehingutele. Tallinnas Paljassaare tipus asuva Katariina kai 40 aasta pikkuse rendilepingu vahendamise eest küsis Kerna Kaitseliidu fondilt 5,4 miljonit krooni.

Kuid Katariina kai seisab, sest Kaitseministeerium keeldub Kerna korraldatud rendikonkurssi võitnud firmaga Baltic Forest Line kokku 13 hektari suuruse krundi peale rendilepingut sõlmimast.

Nukralt seisab Kerna keset prahti täis veetud platsi, võtab vöötaskust Zippo välgumihkli, süütab sigareti ning räägib, kuidas ta pärast Vene sõdurite lahkumist objektidest sotti püüdis saada ja metalli vargaid jahtis. Kuni kestab kohtuvaidlus, ei näe ta kaitehingutelt lubatud miljonitest sentigi.

Raha tuleb mujalt. Kaitseliidu fondi jaoks haldab Kerna Paljassaares kokku kümmet objketi. Näiteks metallikuninganna Tiiu Silvesele kuulunud laoplatsi kõrval on ta rentinud puiduärimeestele.

Juunikuus ostis Kerna Tartu Piimakombinaadi hinnanguliselt 5 miljonit krooni maksva peahoone 150 000 krooni eest ja sõitis Pariisi puhkama. Naastes ootas teda ees Tartu maksuameti algatatud kohtuvaidlus piimakombinaadi pankrotivara kantimise kohta.

Kerna ei kahtle oma võidus, kuid maja müüa ka ei saa „Ma pean ootama, et azitotaazh vaibuks.Loomulikult on mul invetseerijad olemas“ Ta siunab riigiametnikke ja lubab edaspidi eraklientidele pühenduda.

Kerna värskeim ja suurim tehing on Tallinna Rahvusraamatukogu taga asuva kindral Laidoneri villa vahendamine Ameerika saatkonnale. Veel hiljuti kõmulise kuulsusega hotellile ja klubile ulualust pakkunud ja kaitseliitlaste haaranguid üle elanud majas hakkab elama USA suursaadik.

Paar projekti on ärimehel veel käsil, kuid täpselt ta neist rääkida ei taha „Nalja saab, kui asi valmib“ lubab ta.

Kerna räägib oma tegemistest laia joonega, näiliselt avameelselt – justkui poliitik. „Minu äri on sisuliselt maaklertegevus. Investeerijad riskivad raha, mina – nimega. Eks neid rahajõmme ole küll, tuleb osata neilt raha küsida“ räägib ta oma ärist. Vaatamata noorele eale välgub ärimehe kõrvade taga juustes halle niite.

Kerna äri sai alguse üliõpilaspõlves. „EPA rajas kogu minu positiivse mineviku“ Sellesse perioodi jäävad ülõpilasseltsi Taurus ( mida kutsutakse hellitavalt loomakasvatajate seltsiks), EPA üliõpilasvolikogu ja Üliõpilastööbörsi asutamine.
Edasi tuli tõsisem äri aktsiaseltsis Mull, mis tõi karmi kütusekriisi ajal Tartusse 155 vagunitäit masuuti. „Seda oli nii palju, et mina ei julgenud isegi seda vaatama minna. Sisuliselt tõid selle kohale kolm üliõpilast. Ajakirjanduses tembeldati meid vaat , et kangelasteks“ meenutab Kerna.

Kolmik Parvel Pruunsild, Vahur Voll ja Marek Kerna lõid hiljem Taaralinnas laenukontori Liivimaa Lombard.

Miks ei ole Kerna nimi kütuseärimeeste või rahatuusade esirinnas? "Sisetunne ütles, et tule ära. Töö peab olema loominguline. Kinnisvaraäri pakub mulle maksimaalset rõõmu."

Võta ühendust

Sinu kinnisvara vajab valitsejat ? Soovid kinnisvara müüa ? Kinnisvara arendada ? Oled kinnisvarainvestor ja sul on ideede puudus ? Vajad professionaalse advokaadi abi ? Sinu raamatupidamine on veidi sassis ?

Võta ühendust ja räägime lähemalt!

Meiega jõuad kindlalt eesmärgini.

Email again: