Silver Kerna biograafia

Sündinud: 13. augustil 1994 aastal Tallinnas

2001 aastal alustas ta õpinguid Tallinna Kadrioru Saksa gümnaasiumis, saksa keele klassis, kus lõpetas edukalt 6 klassi .

Spordipisik nakatas teda juba esimeses klassis, kui vanemad viisid seitsmeaastase Silveri jäähoki trenni. Paralleelselt sai proovitud ka erinevaid spordialasid nagu ujumine, korv- ja jalgpall, kuid trennides jääl litrit taga ajades taipas Silver, et jäähoki - see on tema ala. Oma esimeses klubis "Hansasport" oli ta algajate nimekirjas, kus rõhku pandi peamiselt uisutamisele. Peale klubi lagunemist vahetasid paljud poisid, nende seas ka Silver klubi, ja nii sattuski Silver klubisse "Purikad", kus hakkas mängima Eesti meistrivõistluste D vanuseklassis. Oma esimese mängus (Narva võistkonna vastu) viskas Silver 5 väravat. Iga aastaga on hokipisik kasvatanud eesmärgid suuremaks, mis tõi esimese eduka hooaja krooniks Silverile Eesti meistritiitli C vanuseklassis aastal 2006/2007.

Kuna Silveri unistuseks on saada profimängijaks, anti talle võimalus sõita naaberriiki Soome, et testida tema oskusi SM liiga Saipa noorte D-94 võistkonnas. Katsete eduka läbimise järel sai Silver oma unistustele oodatud vastuse: "Tervetuloa".
Alates 14. augustist 2007.a. jätkab Silver õpinguid Soomes Lappeenrantas Armila kooli jäähokiklassis ja mängib Saipa SM liiga D-94 AAA klassi võistkonnas.

2007/2008 hooajale pani punkti 29. märtsil toimunud mäng Savo-Karjala ja Kimi-Saimaa divisjoni finaalturniiril, kus Silveri koduklubi Sai-Pa alistas Kal-Pa 8:4 ja teeniti divisjoni meistri tiitel. Finaalmängus andis Silver 3 resultatiivset söötu ja teenis 3 punkti.
2-4 jaanuaril 2009.a. toimus Soomes Aastavahetuse turniir, kus osalesid 12 Soome parimat juuniorite koondist kaasaarvatud ka Soome juuniorite rahvuskoondis. Silveri meeskond saavutas turniiril väärika 2 koha. Kuna oluline on mainida, et Silver on kaitse mängija, siis märkimist väärib tema koondise poolt vastastele sisse löödud 29 väravast 5 endale löödud värava vastu, kusjuures 3 mängu lõppesid nulliga. Alates augustist 2008 valiti Silver oma meeskonna kapteni abiks ja talle usaldatakse mängimist ka vanemate poiste koondises.
Kolmas hooaeg Sai-Pa's kus Silver on jõudnud C-juunioride vanusegruppi. Kvalifikatsiooniturniiril mängiti 8 kohtumist millest 3 võitu 2 viiki ja 3 kaotust, sellega kahjuks SM-sarja ei kvalifitseerutud (ukse taha jättis meeskonna, üks enam sisse lastud värav). Mängida tuleb tugevuselt teises sarjas. 2009-2010 hooaja peamine eesmärk on jõuda B-juunioride võistkonda, mis mängib SM-sarja kõrgliigas ja üritada pääseda 15 aastasena Eesti U-18 meeskonda, sest kevadel algab juunioride MM turniir Narvas 13.märtsil 2010.
Hooaeg 2010-2011 SaiPas, B juunioride meeskonda pääsemine 16a Silverile ei ole olnud kerge, sest try-out'il osales koos Silveriga veel 21 tugevat kaitsemängijat üle terve Soome! Treeneri sõnul on see olnud siiani tugevaim try-out ja otsust noormeeste vahel oli väga raske langetada. Kuid kõva töötahtega ja hokit armastaval Eesti poisil õnnestus siiski pääseda meeskonna 8 kaitsemängija hulka ja isegi on mängitud klubi esiviisikus. Silveril tuleb pingutada ja kõvasti higi valada, sest tegemist on tippspordiga ja peale õppetööd Etelä-Karjalan ammattiopistos kahjuks vaba aega pole.
09. oktoobril 2010 tegi Silver ajalugu ja nimelt 16 aastase juuniorina esindas esimest korda oma klubi juba A - koondises.

Hooaeg 2011/2012 jääl algas Silverile juba soojal suvel augustikuus, kui paljud meist veel rannas päikest nautisid. Trennid sujusid hästi ja sõpruskohtumised olid võidukad. Tänaseks on mängitud ligi 30 mängu ja üle 30-ne mängu ootab veel Soome tugevamas SM sarjas, kus sel aastal mängib 12 selle maa nimekamat klubi. Silver on meeskonna kaitseliini põhitaladest ja võitleb meeskonna edu nimel. Ta püüab anda endast kõike, et ka pääseda kaitsma Eesti lipu värve detsembrikuus Tallinnas peetaval jäähoki 2 divisjoni MM turniiril.


Saipa klubist loe lähemalt siit:
www.saipa.fi
Kui sul on ideid kuidas aidata noort hokitähte kirjuta marek@mull.ee
Tallinn, Pärnu mnt. 232 Telefon: 731 08 01 e-post: info@gk.ee | 2017 GRAND KINNISVARA OÜ