Grand Kinnisvara: spekulantidele järgnesid investorid, konservatiivid tulekul

  16.07.2010

 

Grand Kinnisvara tegevjuhi Marek Kerna sõnul on kinnisvaraturul spekulantide lainele järgnenud pikaajaliste investeeringute tegijad ning järgmiseks kevadeks jõuavad turule ka nn konservatiivid.

"On märkimisväärne, et tüüpilisele kinnisvaraspekulantide lainele on järgnenud uus ja palju huvitavam ning tõsisele võetavam laine - nimelt nn pikemaid positsioone harrastavad investorid," rääkis Kerna. 

"Ilmselt seoses positiivsete eurootsuste tuules saabub lõpuks ka kolmas laine - konservatiivid, kes on iga stabiilse majanduskeskkonna unistus. Ma arvan, et 2011. aasta kevadeks on nad platsis," lisas ta.

Teist kvartalit jääb Kerna sõnul iseloomustama möödunud karmi perioodi tagajärgede hindamine. Tema arvates on Eesti kinnisvaraturu uutes tingimustes väga kiirest kohanenud.

"Meenutagem kasvõi jaanuari-veebruari kommunaalarveid, mis nii mõnelgi ilmselt eelarved sassi lõid. Erilisi võnkeid kasvõi sündmüükide osas ei olnud. Tundub, et eestlaste töökus ja jonnakus seljatas ka selle ette veeretatud raskuse," sõnas ta.

 

     Tea Taruste

      tea.taruste@aripaev.ee